AKO SPRÁVNE URČIŤ VEĽKOSŤ BIELIZNE

Aby sme si dobre zvolili správnu veľkosť bielizne, je dôležité sa riadiť nasledovným postupom:

podprsenka:
Najprv si zmerajte obvod pod prsiami (pozri tabuľku riadok OBVOD pod prsiami), čím zistíte svoju veľkosť obvodu - viď riadok VEĽKOSŤ. Ďalej si zmerajte obvod cez prsia, ktorý Vám udá hĺbku košíčku. V stĺpci Vašej zistené veľkosti obvodu choďte dole až narazíte na číslo zodpovedajúce Vašej veľkosti cez prsia, v ľavej časti si potom prečítate, aká hĺbka košíčka je tá správna.

Príklad: Ak si nameriate obvod pod prsiami 81 cm, pozriem sa do tabuľky - riadok OBVOD pod prsiami a zistím, že toto číslo sa nachádza v rozmedzí 78-82, čo je VEĽKOSŤ 80. Druhým krokom je zistenie hĺbky košíčkov, zmeriam si obvod cez prsia napr. 99. Opäť sa vrátim do tabuľky do riadku VEĽKOSŤ 80 a v stĺpčeku nižšie si nájdem rozpätie, kam patrí nameraný obvod cez prsia. Výsledná veľkosť podprsenky je 80 D.

Čo je ešte dôležité vedieť?
- Obvod podprsenky by mal byť tesnejší, aby odľahčil ramenám. Veľký obvod býva často na vine aj v prípade, že máte začervenanie alebo otlaky od ramienok.
- V prípade, že Vám prsia "pretekajú" z košíčkov a kostice zanecháva otlaky v podpazuší je potrebné zvoliť väčší košíček.
- Pokiaľ Vám podprsenka medzi prsiami odstáva tak, že tam môžete vsunúť 2 až 3 prsty, je potrebné zvoliť väčší košíček.
- Dôležité je tiež skontrolovať, čo urobí podprsenka, keď zdvihnete paže nahor. Pri správne zvolenej veľkosti by mala zostať na mieste, prsia by sa rozhodne nemala objaviť pod spodným lemom podprsenky. Dôvodom je príliš veľký obvod alebo malý košíček.

A rada na záver?
Nelipnite na svojich "starých" kúskoch. Takéto bielizeň stráca svoju elasticitu a tým aj správnu funkčnosť podprsenky.

Nohavičky, legíny:
U nohavičiek obvod bokov v cm určuje veľkosť.

košieľky:
U košieľky je potreba zmerať obvod hrudníka, pásu a bokov. Podľa zmeraných rozmerov si v tabuľke nájdete zodpovedajúcu veľkosť.

Hľadať: ""

0 ks
Košík: 0,00
0 ks
Obľúbené